Kuidas saada LEI koodi? - Baltic LEI
Alates 3. jaanuarist 2018 on LEI kood kohustuslik kõikidele juriidilistele isikutele, kes soovivad teha tehinguid avalikult kaubeldavate väärtpaberitega.

Kuidas saada LEI koodi?

Kuidas saada LEI koodi?


Üha kasvava LEI koodide populaarsuse ja kasvavate kasutusvõimalustega, on muutunud oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks ka LEI koodide taotlemise protsess. Baltic LEI väljastab 95% koodidest samal päeval alates taotluse esitamise hetkest. LEI koodi uuendamine võtab mõnevõrra kauem kui tegemist on ka seejuures toimuva LOU vahetusega. Vastasel juhul tehakse uuendus ära juba enne koodi aegumiskuupäeva. Nii on kood püsivalt kehtiv ja kasutatav finantstehingute sooritamisel. Paljud registreerimisagendid pakuvad ka mitmeaastaseid LEI koode, mille puhul enamasti hind aasta kohta on odavam ning välditakse korduvatele uuendustele kuluvat aega. LEI koodi taotlemise protsessi on võimalik kokkku võtta kolme lihtsa sammuga:

 

       1. samm

Täida LEI koodi taotlus ametliku registreerimisagendi kodulehel. Baltic LEI pärib andmed automaatselt Eesti Äriregistrist, vähendades oluliselt kliendilt päritava info ja dokumentatsiooni hulka, seeläbi protsessi oluliselt kiirendades. Seejärel andmeid töödeldakse, viimaks need vastavusse LEI standarditega ja edastatakse GLEIF andmebaasi.

 

      2. samm

Järgmiseks on oluline valida oma vajadustele vastav LEI koodi kehtivuse periood. Nagu juba mainitud mitmeaastased LEI koodid säästavad aega ja raha. Baltic LEI võimaldab pakette pikkusega üks, kolm või viis aastat.

 

     3. samm

Soorita makse taotluse viimases etapis. Baltic LEI võimaldab maksta pangalingi või arvega, mis saadetakse kliendi e-mailile.

 

Pärast taotluse esitamist võetakse kliendiga vajadusel ühendust või saadetakse LEI kood otse kliendi e-mailile. Kood muutub nähtavaks GLEIF andmebaasis järgmise päeva lõunaks, kuid on kasutatav kohe pärast kliendile väljastamist.