Mida tähendab LEI koodi ületoomine? Loe lähemalt Baltic LEI uudistest
Alates 3. jaanuarist 2018 on LEI kood kohustuslik kõikidele juriidilistele isikutele, kes soovivad teha tehinguid avalikult kaubeldavate väärtpaberitega.

Mida tähendab LEI koodi ületoomine?

Baltic LEI - LEI koodi ületoomine

Mida tähendab LEI koodi ületoomine?


LEI koodi ületoomine on vajalik siis, kui soovite enda LEI koodi uuendada Baltic LEI vahendusel või muuta GLEIFi andmebaasis olevaid andmeid, kuid LEI kood ei ole meie halduses.

Kõik LEI koodid on rahvusvahelises LEI koodide registris, mida haldab GLEIF, ehk süsteemi katusorganisatsioon. Ettevõte ei saa ise baasis andmeid muuta ning selleks on igale koodile määratud teenusepakkuja (LOU – Local Operating Unit), kes saab ettevõtte nimel andmeid muuta. Teenusepakkujat saab vahetada ning LEI koodide liikuvus toimib sarnaselt telefoninumbrite süsteemiga. See tähendab, et sarnaselt nagu on igal kliendil võimalik oma telefoninumber üle viia teise operaatori võrku, on igal ettevõttel võimalik enda LEI kood mõne teise teenusepakkuja haldusest üle tuua Baltic LEI haldusesse. See ei muuda kuidagi koodi registripidajat – andmed on endiselt GLEIFis, lihtsalt andmete muutmine ja uuendamine käib edaspidi Baltic LEI vahendusel.

LEI koodi üle toomine on kiire ja lihtne – vajame vaid kirjalikku nõusolekut (volikirja) koodi haldamiseks ning edaspidi toimub andmete uuendamine GLEIFi andmebaasis läbi meie kodulehe. Soovi korral on teil alati võimalik volitus tagasi võtta ja teenusepakkujat vahetada.

  1. Pärast avalduse esitamist meie kodulehel saadame Teile (digi)allkirjastamiseks volikirja.
  2. Esitame läbi meie partnerettevõtte taotluse Teie eelmisele teenusepakkujale LEI koodi ületoomiseks.
  3. Eelmine teenusepakkuja võtab teiega ühendust ning palub LEI koodi üleviimine kas kinnitada või tagasi lükata.
  4. Kinnitate eelmisele teenusepakkujale enda soovi kood meie haldusesse tuua. Seejärel liigub LEI kood automaatselt läbi Baltic LEI partnerettevõtte meie haldusesse üle ning kui ületoomisega kaasneb ka LEI koodi uuendamine, saame LEI koodi samal hetkel automaatselt ära uuendada. Juhul kui te ei reageeri eelmise teenusepakkuja päringule, liigub LEI kood hiljemalt 5 päeva jooksul automaatselt meie haldusesse.
  5. Pärast koodi jõudmist meie haldusesse saadame Teile vastavasisulise kinnituse.

LEI koodi ületoomisega ei kaasne täiendavaid kulusid ega asjaajamist. Lisaks on LEI koodi ületoomisel oluline meeles pidada, et:

  1. Teenusepakkuja vahetamine on tasuta
  2. LEI kood ei muutu – LEI koodi ületoomisel ettevõtte LEI kood ei muutu ning samuti ei pea klient sellest teavitama oma panka ega mõnda muud finantspartnerit.
  3. LEI koodi ületoomine võtab maksimaalselt kuni 7 päeva ning kiirus sõltub peamiselt Teie senisest teenusepakkujast. Kiiremaks asjaajamiseks tuleks koodi üle viimine senisele teenusepakkujale esimesel võimalusel kinnitada.

Baltic LEI pakub mugavaimat võimalust Baltikumi ettevõtte LEI koodi haldamiseks. Meie andmebaas on integreeritud Eesti Äriregistriga ning koodiga seotud andmeid uuendatakse automaatselt. Baasi salvestatud andmete muutmine käib mugavalt läbi meie kodulehe ning koodiga seotud teenuste eest saab maksta läbi pangalingi. Rohkem infot LEI koodide uuendamise kohta leiate siit.